Hudební skupina Blíženci - hudba na svatbu, zábavu, ples, podnikový večírek, narozeniny a další.

   O násButton - Kapela Blíženci - Brno a okolí     O nás

Button - Kapela Blíženci - Brno a okolí     Repertoár

Button - Kapela Blíženci - Brno a okolí     Ukázky

Button - Kapela Blíženci - Brno a okolí     Fotky

Button - Kapela Blíženci - Brno a okolí     Kalendář akcí

Button - Kapela Blíženci - Brno a okolí     Napsali o nás

Button - Kapela Blíženci - Brno a okolí     Novinky

Button - Kapela Blíženci - Brno a okolí     Kontakt

Jsme hudební skupina - duo působící převážně v okolí Brna. Jsme ale schopni, po předchozí domluvě, přijet prakticky kamkoliv kam vede silnice.

Nabízíme kvalitní hudbu k tanci i poslechu na svatby, narozeninové oslavy, firemní večírky, různá setkání, i na klasickou zábavu či ples v cenách již od 1200,- Kč/hod + dopravné (12,- Kč/km).

Repertoár naší kapely se skládá z hitů od let 50tých prakticky až do současnosti, zahrnuje mnoho žánrů, a lze říct, že umíme zahrát pro všechny generace. Na přání pořadatele jsme schopni žánrovou skladbu přizpůsobit. Repertoár se také snažíme neustále rozšiřovat o další skladby.

Kvalitní produkce hudební skupiny je podpořena výkonnou aparaturou a nástroji značek YAMAHA, SOUNDCRAFT a HK-Audio, mikrofony značky SHURE a světelnou technikou American DJ. Dokážeme tak ozvučit jak malé prostory (restaurace, bary...), tak i velké sály (kulturní domy, tělocvičny...) a otevřená prostranství (náměstí, hřiště...).
Pro případ technického selhání je aparatura plně zdvojena.

Akce moderujeme jak v českém, tak i anglickém jazyce.


Foto - hudební skupina, kapela Blíženci z Říčan u Brna  Foto - hudební skupina, kapela Blíženci z Říčan u Brna  Foto - hudební skupina, kapela Blíženci z Říčan u Brna  Foto - hudební skupina, kapela Blíženci z Říčan u Brna

Proč zvolit právě naši kapelu na Vaši akci?


Hudba na svatbu

Foto - hudební skupina, kapela Blíženci z Říčan u Brna  Foto - hudební skupina, kapela Blíženci z Říčan u Brna  Foto - hudební skupina, kapela Blíženci z Říčan u Brna  Foto - hudební skupina, kapela Blíženci z Říčan u Brna

Na svatbách působíme již od samého počátku fungování naší kapely - máme za sebou už notně přes 160 odehraných svateb a tedy i velké zkušenosti s těmito akcemi. Na tomto místě se tedy pokusíme shrnout několik rad, postřehů a doporučení, abychom Vám pomohli v plánování a zdárnému průběhu Vaší svatební párty:

- Zahájení svatební oslavy - sólový tanec novomanželů

Správnou svatební veselici doporučujeme zahájit rovnou sólovým tancem novomanželů tak, aby byl začátek co možná nejveselejší. Svatebčané zpravidla udělají kolem novomanželů kolečko, aby je při tanci podpořili.
Pro sólový tanec, po dohodě s novomanželi, většinou volíme skladbu Báječná ženská od Michala Tučného - je to veselá a "skočná" píseň a její text je přímo "k tématu". V repertoáru naší kapely se nachází i anglická verze této písně, kterou často hráváme na mezinárodních svatbách. V případě např. česko-anglické svatby můžeme obě verze této skladby vhodně zkombinovat, aby si "všichni přišli na své".
K sólovému, svatebnímu tanci samozřejmě můžeme, opět na přání novomanželů, zahrát jakoukoliv píseň z našeho bohatého repertoáru, vč. lidových písní jako jsou polka či valčík. Jen doporučujeme volit nějakou rychlou a veselou píseň - pokud svatbu zahajujeme "ploužákem", rozjezd dobré zábavy potom bývá spíše pozvolnější...
V první hudební sérii pak zpravidla pokračujeme dalšími dvěmi či třemi rychlejšími skladbami - rodiče novomanželů, případně i další svatební hosté, tak mají možnost si zatančit s nevěstou a ženichem.

- Další průběh svatební párty - hudba, tanec, hry, čepení nevěsty...

Po sólovém tanci již obvykle začíná "volná zábava", která může být proložená dalšími akcemi, jako jsou různé hry, scénky, čtení obdržených svatebních přání, rozbalování dárků, krájení svatebního dortu atd.

Po hudební stránce se, až do konce svatební oslavy, snažíme volit z našeho obsáhlého repertoáru takové skladby, aby co nejlépe odpovídaly věkovému složení a preferencím svatebčanů. S přibývajícími hodinami často do tanečních sérií zařazujeme "veselejší" kousky, jako např. Mašinka, Ptačí tanec, Šenkýřka atd. a skladby big beatového a rockového charakteru - např. písně skupin Kabát, Rolling Stones, Katapult, Scorpions, Turbo či Arakain.

Hry a různé scénky zorganizované svatebčany bývají svěžím zpestřením svatebního veselí. Jsme samozřejmě připraveni Vás při organizaci svatebních her a scének podpořit - ať už zapůjčením mikrofonu, hudebním doprovodem (např. pro balonkový či židlový tanec), případně i výpomocí s moderováním.

Svatba obvykle končí po půlnoci. Pokud se však svatebčané dobře baví, není problém pokračovat tak dlouho, jak je potřeba - nikdy neutíkáme "z boje" předčasně a hrajeme vždy až do konce!


Hudební skupina, kapela na ples a zábavu

Foto - hudební skupina, kapela Blíženci z Říčan u Brna  Foto - hudební skupina, kapela Blíženci z Říčan u Brna  Foto - hudební skupina, kapela Blíženci z Říčan u Brna  Foto - hudební skupina, kapela Blíženci z Říčan u Brna

Od vzniku naší hudební skupiny, tedy od roku 1998, jsme odehráli téměř 200 plesů a zábav - od malých vesnických zábav, až po velké reprezentační plesy s několika stovkami hostů. Hráváme na zábavách a plesech pořádaných různými institucemi, firmami a zájmovými sdruženími, jako např. obecními úřady, sokolskými jednotami, mysliveckými sdruženími, svazem zahrádkářů, školskými zařízeními, sborem dobrovolných hasičů, apod. Vystupujeme na Obecních plesech, Hodových zábavách, Posledních lečích, Ostatkových (masopustních) zábavách, Letních nocích, Školských plesech, Stužkovacích a Maturitních plesech, Hasičských plesech a zábavách atd.

Pomocí naší výkonné aparatury (až 4200W!) pro nás není problém ozvučit i velké sály a otevřená prostranství. V případě vhodných světelných podmínek (t.j. přítmí v sále, noční akce venku...) používáme i barevné světelné efekty typu "barevná hudba" pro "dokreslení" atmosféry.
Stejně tak dokážeme pomoci při požadavku na ozvučení jakékoliv "kulturní vložky", jako např. zapůjčení mikrofonu (např. pro úvodní slovo pořadatele - přivítání hostů, tombolu...), přehrání CD či mp3 doprovodu (např. pro taneční vystoupení), atd. Jen upozorňujeme, že požadavek na přehrání CD či mp3 je nutno domluvit předem, abychom si s sebou přivezli potřebné vybavení, které standardně nevozíme (!).
Co se týče tomboly, můžeme vypomoci i s jejím moderováním (pro případ, že se nenajde žádný "dobrovolník" ze strany pořadatelů).

V průběhu taneční zábavy či plesu se vždy snažíme vybírat z našeho bohatého repertoáru takové písně, aby co nejvíce odpovídaly věkovému složení a preferencím hostů. S přibývajícími hodinami mnohdy do tanečních sérií zařazujeme "veselejší" písničky, jako např. Mašinka, Šenkýřka, Ptačí tanec, atd. a skladby big-beatového nebo rockového vyznění - např. písně skupin Rolling Stones, Kabát, Katapult, Turbo, Arakain či Scorpions.
Kromě moderního repertoáru jsme samozřejmě připraveni do tanečních sérií zařadit jak lidové skladby (polky, valčíky), tak i klasické taneční kousky jako tango, cha-cha, jive, samba, rumba, waltz atp.

V případě akcí většího charakteru dokážeme zorganizovat společné vystoupení s dechovou hudbou Doubravěnka či country & western skupinou Smolaři. S těmito výbornými kapelami spolupracujeme již řadu let a kdykoliv se s nimi potkáme na společném pódiu, vždy se jedná o velmi příjemný zážitek.

Typická zábava či ples obvykle trvá 6 hodin (od 20:00 do 2:00), nesčetněkrát se nám ale stalo, že se hosté bavili tak skvěle, že jsme naše vystoupení prodlužovali i o několik hodin. Jsme na to zvyklí a nečiní nám to žádný problém - právě naopak, čím více a déle se naše publikum dobře baví, tím více nás hraní těší.


Hudba na narozeniny a rodinné sešlosti

Hudba na narozeninových oslavách, rodinných sešlostech a dalších podobných akcích je dalším oborem činnosti naší kapely. Máme odehráno přes 120 narozeninových oslav - od třicátin až po osmdesátiny.

Z hudebního hlediska se, v celém průběhu narozeninové oslavy, snažíme,z našeho rozsáhlého repertoáru, vybírat takové kousky, aby se co možná nejlépe shodovaly s preferencemi a věkovou skladbou hostů narozeninové párty. V pokročilých hodinách obvykle do našich hudebních sérií přidáváme "veselejší" kousky, jako např. Ptačí tanec, Šenkýřka, Mašinka, atp. a skladby rockového a big-beatového rázu - např. písně skupin Katapult, Kabát, Scorpions, Rolling Stones, Arakain či Turbo.
Mimo současného i staršího pop-rockového repertoáru umíme samozřejme do sérií zařadit jak lidové písničky (valčíky, polky), tak i klasické taneční písně jako tango, jive, samba, rumba, cha-cha či waltz atd.

Co se týče délky našeho vystoupení, opět platí, co bylo řečeno v případě svateb, zábav a plesů - hrajeme tak dlouho, jak je potřeba a není pro nás nic lepšího, než vidět, jak se hosté baví i v pozdních nočních (resp. brzkých ranních) hodinách.


Kapela na firemní večírek, párty, raut a další

Foto - hudební skupina, kapela Blíženci z Říčan u Brna  Foto - hudební skupina, kapela Blíženci z Říčan u Brna  Foto - hudební skupina, kapela Blíženci z Říčan u Brna  Foto - hudební skupina, kapela Blíženci z Říčan u Brna

V neposlední řadě se naše hudební skupina věnuje i hraní na různých firemních večírcích, rautech, dnech otevřených dveří, setkání spolužáků a dalších podobných akcích.

Každou takovou akci dokážeme i ozvučit, případně pomoci s jejím moderováním a další organizací.

Z referencí můžeme jmenovat např. pravidelné vystupování na akcích firem STARTECH, NADOP a japonské firmy DAIKIN.